Opatrovanie páru v Nemecku

Schweich – Opatrovanie manželského páru / nástup ihneď / mesačný turnus / s dobrou nemčinou / BEZ nočného vstávania
Do nemeckého mesta Schweich v Porýní-Falcku, s počtom obyvateľov 7844, hľadáme skúsenú a priateľskú opatrovateľku vo veku 35-50 rokov, k manželskému páru: 91 – ročný pán (176 cm a 69 kg) a 87 – ročná pani (160 cm a 76 kg) ktorí bývajú v rodinnom dome bez domácich zvierat spolu so synom, ktorý je v prípade potreby nápomocný. Opatrovateľka má k dispozícii samostatnú izbu s TV a pripojením na internet. Možnosť nakupovania je dostupná vo vzdialenosti cca 30 minút pešo – nie je ale potrebné chodiť nakupovať.
Stupeň ošetrenia : pán je zaradený do 3. stupňa a pani do 2. stupňa ošetrenia.
Potreba ošetrovateľskej služby: domácnosť navštevuje ošetrovateľská služba (kvôli telesnej hygiene – sprchovanie, podávanie inzulínu a navliekanie kompresívnych pančúch)
Zdravotný stav: pán sa lieči na diabetes, astmu, má problémy so srdcom – obehový systém, má zavedený močový katéter, horšie počuje a vidí a má chronickú obštrukčnú chorobu pľúc. Pani sa lieči na diabetes, trpí demenciou, osteoporózou, má problémy so srdcom – obehový systém, horšie počuje a vidí, má ľahké problémy s orientáciou. Potrebuje čiastočnú pomoc pri pití, nakoľko zabúda piť.
Pohyblivosť: pán sa pohybuje samostatne – potrebuje čiastočne pomoc pri pohybe, alebo sa pohybuje pomocou invalidného vozíka. Po schodoch nie je schopný ísť. Pani sa pohybuje samostatne – pomáha si palicou, alebo rolátorom. Hrozí u nej ale nebezpečenstvo pádu. Po schodoch je schopná ísť len s pomocou. Nočné vstávanie nie je potrebné – obaja pacienti sú v prípade nočnej návštevy toalety samostatný.
Opatrovateľka má v rámci tejto pozície na starosti starostlivosť o pacientov, pomoc pri prezliekaní, pomoc pri hygiene – chodieva pomáhať aj dcéra pacientov, starostlivosť o chodidlá kvôli cukrovke, jej úlohou je aj starostlivosť o domácnosť (varenie, upratovanie, pranie). Pacienti majú radi domácu kuchyňu.
Dĺžka turnusu: 1 mesiac (30 dní) nástup: ihneď
Ponúkaná mzda: 9,19 €/hod. brutto
Orientačná čiastka za turnus do výšky 1410 € vrátane diét a príspevku na cestovný lístok (pre bližšie informácie sa kontaktujte na uvedených tel. číslach).
Pracuje sa na slovenskú pracovnú zmluvu.
V prípade záujmu nás kontaktujte na uvedených číslach :
Hlavná koordinátorka : T. Blašková / 0948 666 881 / t.blaskova@vip-pflege.eu
Oddelenie náboru: 0948 719 494, 0948 688 777 / nabor@vip-pflege.eu

Zdieľaj na