Bad Säckingen – Opatrovanie manželského páru

Bad Säckingen – Opatrovanie manželského páru / ZÁSKOK NA 2 TÝŽDNE / nástup od 29.04.2019 / s minimálne mierne pokročilou nemčinou / vodičský preukaz výhodou
Do krásneho kúpeľného mesta Bad Säckingen, ktoré tvorí hranicu so Švajčiarskom, s počtom obyvateľov 17 195, hľadáme skúsenú, opatrovateľku k manželskému páru:
87 – ročný pán (170 cm a 60 kg) a 81 – ročná pani (155 cm a 48 kg) ktorí bývajú v rodinnom dome so záhradou. V blízkosti býva dcéra pacientov, ktorá ich zvykne často navštevovať spolu so psom, ktorého majú manželia veľmi radi a v domácnosti trávi veľa času. Opatrovateľka má k dispozícii celé poschodie, kde má samostatnú izbu s kúpeľňou, TV, a pripojenie na internet. Možnosť nakupovania je vo vzdialenosti cca 600 metrov pešo od domu.
Stupeň ošetrenia :
– pán / stupeň požadovaného ošetrenia zatiaľ nie určený, bola podaná žiadosť
– pani / je zaradená do 2. stupňa požadovaného ošetrenia

Potreba ošetrovateľskej služby: domácnosť navštevuje ošetrovateľská služba kvôli pánovi, za účelom výmeny obväzov
Zdravotný stav:
– pán / momentálne je v nemocnici kvôli silnému krvácaniu z nosa a vode v tele, trpí začínajúcou demenciou, zle počuje, prekonal rakovinu žalúdka (operačne mu bol zmenšený žalúdok a preto môže jesť a piť len malé množstvá), rakovinu príušnej žľazy, srdcový infarkt, má problémy s chuťami (často mu všetko chutí sladko, alebo horko), má vysoký krvný tlak a problémy so srdcom
Pohybuje sa samostatne, pomaličky a len po rovine, taktiež dokáže samostatne chodiť aj na toaletu. Schody sú pre neho ale extrémny problém.
Pacient sa zaujíma o blšie trhy, bazárové veci, antikvariáty a má veľmi rád dcérinho psa, s ktorým v poslednom roku chodieva takmer denne na prechádzky.

– pani / trpí Parkinsonom, hrozí u nej nebezpečenstvo pádov, je čiastočne inkontinentná, má ľahko zvýšený krvný tlak (bude riešený liekmi), má silnú osteoporózu, pred 1,5 rokom mala zlomené rebrá v dôsledku čoho máva často bolesti, predovšetkým pri dlhom ležaní.
Pohybuje sa pomocou rolátora.
Pacientka má veľmi rada prechádzky (v sprievode), sledovanie televízie (kriminálne filmy, filmy o zvieratách), má rada záhradu a kvety. Povahou je veľmi vďačná a má rada humor.

Nočné vstávanie je potrebné iba pri pánovi, ale skôr len výnimočne. V prípade záujmu rodina ochotne zabezpečí aj „Babyphone“ a nechá si poradiť s výberom.

Opatrovateľka má v rámci tejto pozície na starosti starostlivosť o pacientov, pomoc pri prezliekaní, pomoc pri hygiene. Jej úlohou je aj starostlivosť o domácnosť, pečenie, upratovanie, pranie. Nakupovanie môže mať na starosti dcéra pacientov.
Dĺžka turnusu: 2 týždne nástup: od 29.04.2019
Ponúkaná mzda: 9,19 €/hod. brutto
Orientačná čiastka za turnus do výšky 751 € vrátane diét a príspevku na cestovný lístok (pre bližšie informácie sa kontaktujte na uvedených tel. číslach).
Pracuje sa na slovenskú pracovnú zmluvu.
V prípade záujmu nás kontaktujte na uvedených číslach :
Hlavná koordinátorka : T. Blašková / 0948 666 881 / t.blaskova@vip-pflege.eu
Oddelenie náboru: 0948 719 494, 0948 688 777 / nabor@vip-pflege.eu

Zdieľaj na